KHF Çair shënon fitore të thellë ndaj Ovçe Pole dhe kualifikohet në Final4

KHF Çair shënon fitore të thellë ndaj Ovçe Pole dhe kualifikohet në Final4

Klubi i Hendbollit për Femra Çair këtë të diele ka arritur të regjistroj fitore bindës ndaj klubit Ovçe Pole,(46-29) duke siguruar kështu kualifikimin në turneun final në kuadër të Kupës së Maqedonisë.

Vajzat nga Çairi, me lojën edhe njëherë dëshmuan se janë pretendentët kryesore për të fituar edhe kupën e Maqedonisë.

Në këtë ndeshje vlen të ceket se shumë e disponuar për lojë ishte Bojana Dinevska e cila shënoi plot 10 gola, ndërsa u dallua edhe Angela Kostoviç me 8 si dhe Hana Miftari dhe Jasmina Popova të cilat shënuan nga 6 gola.

MARKETING