Katër skuadra sigurojnë kualifikimin tutje në FA Cup, eliminohet Tottenham

Katër skuadra sigurojnë kualifikimin tutje në FA Cup, eliminohet Tottenham

Janë mësuar tashmë edhe katër skuadrat e tjera që kalojnë në fazën tjetër të FA Cup.

Befasia e sotme është eliminimi i Tottenham Hotspur nga kjo garë, transmeton lajmi.net.

‘Spurs’ u mposhtën me rezultat 1:0 nga skuadra e Sheffield United.
Në anën tjetër tutje kaluan Man United, pasi mposhti 3:1 skuadrën e West Ham United.

‘Djajtë e Kuq’ ishin në disvantazh, por arritën të rikthejnë rezultatin dhe të kalojnë tutje.

Katërshen e sotme e kompletojnë edhe Grimsby Town, skuadër kjo që fitoi ndaj Southampton dhe Burnley sepse mposhti Fleetwood Town./Lajmi.net/