Juventus zyrtarisht në krizë, bardhezinjtë ndalen në Bologna

Juventus zyrtarisht në krizë, bardhezinjtë ndalen në Bologna

Juventusin e ka mbërthyer kriza në Serie A ku nuk fiton prej 4 ndeshjes radhazi.

Bardhezinjtë nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Bologona në javën e 32 të Serie A.

Ndeshja nisi keq për ekipin e Allegrit kur në minutën e 10′ Orsolini realizoi me penallti.
Në minutën e 31 arbitri jep një penallti tjetër këtë herë për Juven por Milik gaboi nga pika e bardhë.

Megjithatë, polaku do ta shlyente këtë gabim dhe do të realizonte golin e barazimit në minutën e 60′.

Në ndeshjen e radhës, Juve pret Leccen.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif