Juve rikthehet te fitorja, shkëlqen Rabiot

Juve rikthehet te fitorja, shkëlqen Rabiot

Pas humbjes me Romën, Juventus është rikthyer te fitorja duke mposhtur 4-2 Sampdorian.

Bremer hapi serinë e golave 11′ ndërsa Rabiot realizoi dopietë në minutat 26′ dhe 64′, dhe i riu Soule 94+ ndërsa Sampdoria kishte barazuar përkohësisht shifrat në pjesën e parë me autor Augello 31′, Djuricic 32′.

Ekipi i Allegrit renditet i 7 me 38 pikë, ndërsa ndeshjen e radhës luan në transfertë derbin me Interin.