“Jam i pafajshëm”, Pal Lekaj mbledh familjarë e shokë pasi u dënua me burg nga Gjykata

“Jam i pafajshëm”, Pal Lekaj mbledh familjarë e shokë pasi u dënua me burg nga Gjykata

Pak ditë pasi Gjykata e Prishtinës mori vendim që lidhur me rastin e ndarjes së 53 milionë eurove shtesë ndaj “Bechtel-Enkas” për ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi”, ish-ministri Pal Lekaj të dënohet me 3 vite e 8 muaj burgim, ky i fundit sot ka mbledhur familjarë e qytetarë në një lokal, ku temë diskutimi ka qenë pikërisht kjo çështje.

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka publikuar një video ku shihet duke pritur familjarë e shokë të tij, ku këta të fundit shprehen se besojnë në pafajësinë e tij.
Kurse vet Lekaj para tyre thotë se është i pafajshëm dhe do të vazhdojë të jap kontributin për të mirën e Kosovën dhe të mirën e përgjithshme.

MARKETING