I riu vetëvritet në qendrën e riatdhesimeve në Romë, emigrantët përleshen me policinë

I riu vetëvritet në qendrën e riatdhesimeve në Romë, emigrantët përleshen me policinë

Trazirat në qendrën e paraburgimit të riatdhesimit Ponte Galeria në Romë, ku një emigrant 22-vjeçar u gjet i vdekur, ndërsa dyshohet se u vetëvra.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e së dielës.

Disa të strehuar në këtë qender riatdhesimesh u përpoqën të thyenin një derë hekuri, hodhën gurë në drejtim të stafit dhe tentuan t’i vënë flakën një makine.
Të plagosur kanë mbetur dy karabinierë dhe një ushtar i Ushtrisë.

Më pas situata u kthye në normalitet.

Në protesta morën pjesë rreth gjashtëdhjetë persona që ishin akomoduar në këtë qendër.

MARKETING