“I Ikin dritat Kuvendit”, moti i lig shtyn seancën për votimin e Qeverisë

“I Ikin dritat Kuvendit”, moti i lig shtyn seancën për votimin e Qeverisë

Deputetët pasdite kanë vazhduar debatin për qeverinë e re, e cila duhet të votohet më së voni deri në mesnatë.
Por seanca u ndërpre për shkak ndërprerjes së energjisë elektrike pas motit të lig në Shkup, raporton SHENJA.
Nga Kuvend kanë thënë se seanca do të vazhdojë pasi të tejkalohen problemet teknike të shkaktuara nga moti i ligë.
Pjesë të Shkupit janë përfshirë nga stuhi dhe reshje të shumta të shiut të shoqëruar me bubullima dhe breshër. Më parë edhe Tetova ishte përfshirë nga moti i lig. /SHENJA/

MARKETING