Hendbollistet e Çairit triumfuan ndaj Struzhankës 31-23

Hendbollistet e Çairit triumfuan ndaj Struzhankës 31-23

Hendbollistet e Çairit triumfuan ndaj Struzhankës në ndeshjen e xhiros së parë në fazën e play-off – it të Ligës së femrave me rezultat 31:23.
Ekipi i Çairit kishte epërsi gjatë gjithë pjesës së parë dhe në pauzë shkoi me (3) tre gola diferencë 13-10. Në pjesën e dytë të gjithë hendbollistet patën shanse për paraqitje, por nuk pati ndonjë ndryshim në fushë dhe ekipi jonë vazhdonte ta rris avantazhin deri në 8 gola diferencë të fundit.