Haalandi i pandalshëm

Haalandi i pandalshëm

Manchester City po fiton ndaj Wolverhamptonit në Premier League në ndeshjen e xhiros së 21-të.

City është në epërsi prej tri golave dhe të gjitha mbajnë emrin e sulmuesit Erling Haaland.

Sulmuesi norvegjez realizoi “hat-trick”. Për të është “hat-tricku” i 16-të në karrierën e tij profesioniste si senior. Në Premier League vetëm në këtë edicion ka shkuar në kuotën e 25 golave. Ka edhe tri asistime.

Ai u zëvendësua në minutën e 61-të.