Goleadë e Arsenalit, feston edhe Granit Xhaka

Goleadë e Arsenalit, feston edhe Granit Xhaka

Arsenali nuk ndalet as përballë Leeds United. Skuadra e Mikel Artetës fitoi 4-1 në “Emirates”, duke iu përgjigjur Manchester City ndjekës, që mposhti me të njëjtin rezultat Liverpoolin.

Gabriel Jesus zhbllokoi takimin në minutën e 33’. Sulmuesi brazilian ktheu në gol një penallti të cilën e fitoi vetë, dhe rigjeti golin në Premier League pas gjashtë muajsh.

Pjesa e dytë ishte edhe më e bukur. Ben White dhe Gabriel Jesus dërguan rezultatin në 3-0. Rasmus Kristensen shënoi golin e nderit për Leeds United.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif