Futbollisti Baris Basdas u hodh nga ballkoni i katit të dytë

Futbollisti Baris Basdas u hodh nga ballkoni i katit të dytë

Dy shokët e ekipit vdiqën nën rrënojat

Sipas mediave turke, futbollisti i Malatyaspor është hedhur nga kati i dytë gjatë tërmetit të parë të madh në Turqi.

Në mënyrë të veçantë, qendërmbrojtësi 33-vjeçar u hodh nga ballkoni i pallatit ku banonte dhe u plagos shumë rëndë, pasi ka fraktura në të dyja këmbët, por të paktën është gjallë.

Po shokët e ekipit u gjetën të vdekur nën rrënoja, portieri i Malatyaspor dhe Eyup Turkaslan.