Formacionet e mundshme të “El Clasicos”

Formacionet e mundshme të “El Clasicos”

Barcelona do të përballet me Real Madridin në “Camp Nou” të dielën në orën 21:00.

Katalanasit do të jenë pa Pedri dhe Ousmane Dembele, ndërsa për Los Blancos David Alaba është lojtari i vetëm që mungon.

Formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Kounde, Christensen, Balde; De Jong, Busquets; Kessie; Gavi, Raphinha, Lewandowski.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Modric, Camavinga, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius Jr.