Erdogan “dridh” Stambollin, më shumë se 1.7 milionë njerëz në tubimin e tij (VIDEO)

Erdogan “dridh” Stambollin, më shumë se 1.7 milionë njerëz në tubimin e tij (VIDEO)

Në tubimin e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) që po mbahet në aeroportin Ataturk në Stamboll, sipas të dhënave të medieve turke, janë mbledhur më shumë se 1.7 milionë njerëz, raporton SHENJA.

Tubimi u organizua në prag të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale, të cilat do të mbahen më 14 maj.

Të pranishmëve në takim iu drejtua presidenti turk dhe presidenti i AK-së, Recep Tayyip Erdogan, i cili është edhe kandidat në zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

Erdogan ka paralajmëruar një sërë projektesh të mëdha në metropolin turk të Stambollit, duke përfshirë “Tunelin e Madh të Stambollit”.

Ai ka ndarë edhe një video me dronë nga ky tubim.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif