Enzo Fernandez gjithnjë e më afër Chelseat

Enzo Fernandez gjithnjë e më afër Chelseat

Chelsea ka bërë një hap përpara në nënshkrimin e Enzo Fernandez.
Sipas shtypit portugez, klubi londinez është i gatshëm të paguajë klauzolën e lirimit të lojtarit, përcjell lajmi.net.
Domethënë, rreth 120 milionë euro do të ishte çmimi i argjentinasit, i cili sapo ka nënshkruar një rol të madh në Botërorin e Katarit.

Edhe pse Benfica heziton që lojtari i ri të largohet, ata e dinë se do ta kenë të vështirë ta ndalojnë.

Përveç kësaj, atmosfera çdo ditë është më armiqësore për mesfushorin.

Në Braga ai fishkëllehej sa herë që prekte topin dhe përfundoi duke u zëvendësuar nga ai që ata tashmë e shohin si pasardhës të tij: Joao Neves.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif