E gjithë Europa pas tij, por garën për “Messin” e ardhshëm e udhëheq City

E gjithë Europa pas tij, por garën për “Messin” e ardhshëm e udhëheq City

Pas transferimit me sukses të Julian Alvarez nga Argjentina në Premier League, Manchester City përgatit goditjen e radhës, sërish nga vendi amerikano-latin dhe sërish nga klubi i River Plate. Në shënjestrën e “The Citizens” është Claudio Echeverri, talenti 18-vjeçar për të cilin pritshmëritë janë të jashtëzakonshme.

Në Argjentinë, guxojnë edhe ta krahasojnë me Lionel Messin. Echeverry është aktualisht pjesë edhe e Argjentinës U18 dhe në 17 ndeshje me kombëtaren ka shënuar tetë gola. City po studion mundësinë për ta transferuar atë që ndryshe quhet edhe si “El Diablito” dhe ka lëvizur konkretisht, megjithatë konkurrenca është e fortë.
Kualitetet e Echeverrit nuk kanë kaluar pa u vënë re edhe nga pjesa tjetër e klubeve më të mëdha europiane si Real Madrid, Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, Milan dhe Inter.

MARKETING