Dy yje mund të sakrifikohen për 200 milionë euro, askush nuk është i paprekshëm te Milani

Dy yje mund të sakrifikohen për 200 milionë euro, askush nuk është i paprekshëm te Milani
Mg Milano 05/02/2022 - campionato di calcio serie A / Inter-Milan / foto Matteo Gribaudi/Image SportMilan nella foto: Theo Hernandez-Rafael Leao

Me sezonin totalisht të dështuar, vetëm kualifikimi në Champions nuk mjafton, Milan po mendon për skuadrën e sezonit të ri. Kuqezinjtë, duke patur parasysh edhe financat, mund të pranojnë të privohen nga shërbimet e dy lojtarëve.
Askush nuk është i paprekshëm, madje mediat italiane bëjnë me dije se klubi nga Milano i ka vendosur çmimin portierin Maignan dhe mbrojtësit Theo Hernandez. Kushdo që është i interesuar për “gardianin” dhe francezin e prapavijës duhet të paguajë nga 100 milionë për secilin.
Dy lojtarët e Milanit pëlqehen shumë nga Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain mbi të gjitha, pa harruar skuadrat e pasura të Premier League. Çmimi i një transferimi të mundshëm të të dyve së bashku mund të shkojë jo pak, por 200 milionë euro (100 milionë euro secili).

MARKETING