DPHM: Nesër priten reshje të shiut

DPHM: Nesër priten reshje të shiut

Nesër në pjesët perëndimore do të ketë shi lokal dhe bubullima të rralla. Më pas vijon një periudhë e motit të qëndrueshëm me vranësira mesatare, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të lëvizë prej 6 deri 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të jetë prej 18 deri 30 gradë Celsius.
Të dielën dhe të hënën do të fryjë erë mesatare deri në erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura do të jetë në kuadër të mesatares për këtë periudhë të vitit.

MARKETING