Dëmtimi i Messit, Scaloni merr masën paraprake për “yllin” e bardhekaltërve

Dëmtimi i Messit, Scaloni merr masën paraprake për “yllin” e bardhekaltërve

Lionel Messi është shqetësimi i madh i skuadrës argjentinase, që nesër do të luajë ndeshjen e tretë në Miami, kundër Perusë, për të konfirmuar vendin e parë në Grupin A.

Kapiteni i bardhekaltërve nuk u stërvit dje për shkak të një dëmtimi muskulor që pësoi në aduktorin e djathtë në ndeshjen kundër Kilit.

Testet, të cilat janë kryer edhe sot, kanë konfirmuar se nuk ka lëndim serioz dhe se ai vuan vetëm nga një kontrakturë që nuk do ta pengojë të stërvitet pasditen e kësaj të premteje në ambientet e Universitetit FIU të Floridës.

Sigurisht, si masë paraprake, numri 10 përjashtohet të luajë kundër Perusë, një rival ndaj të cilit do të shfaqet formacioni rezervë. Nuk do të jetë gjithashtu i dëmtuari Marco Acuña.

Leo Messi ndjeu një shqetësim kundër Kilit, të cilin e analizoi pas përplasjes:

“Aduktori im u ngurtësua pak dhe nuk mund të lëvizja lirshëm, më shqetësoi pak, por arrita ta përfundoja ndeshjen. Në një nga ndeshjet e para nuk ndjeva asnjë shpim apo shqetësim tjetër, por u bë e vështirë dhe ishte e vështirë për mua të lëvizja lirshëm.”

Në Miami ka një zhgënjim që nuk mund ta shohin kapitenin në stadiumin “Hard Rock”, qytet që e ka mirëpritur prej disa muajsh dhe ku ai është një idhull.

MARKETING