. Shqipëri Archives - Page 3 of 260 - TV SHENJA

Shqipëri Archive

Nis takimi i Merkelit me udhëheqësit e Ballkanit

Ka nisur takimi i kancerlares gjermane Angela Merkel me udhëheqësit e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Merkel u është bashkuar atyre pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në takim është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku krerët e gjashtë …

Tërmet në Vlorë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje e tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës. Sipas EMSC, lëkundja ka qenë 3.8 ballë, me epiqendër 5 kilometra nga Orikumi, dhe thellësi 2 kilometra. Nga lëkundja nuk raportohet për dëme materiale, ndërsa dridhjet e tokës kanë shkaktuar …

Rama tallet me Bashën

Pasi braktisi Kuvendin së bashku me grupin parlamentar, kreu i PD, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat shpërtheu në akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke thënë se duhet të ishte para drejtësisë. Në lidhje me akuzat e Bashës, Rama është përgjigjur …