Biden “humbi” në skenë: Pamjet e publikuara së fundmi shqetësojnë votuesit e tij

Biden “humbi” në skenë: Pamjet e publikuara së fundmi shqetësojnë votuesit e tij

Joe Biden u shfaq i humbur dhe i hutuar pasi mbaroi së foluri në Konferencën e Shtatë të Mbledhjes së Fondeve të Fondit Global, tregojnë pamjet e publikuara rishtazi.

Pas fjalimit të tij në ngjarjen e vitit të kaluar në Organizatën Ndërkombëtare të Financimit dhe Partneriteteve, 81-vjeçari u largua nga podiumi përpara se të shikonte përreth, me sa duket i pasigurt se ku të shkonte.

Ai dukej se po pyeste dikë në audiencë se çfarë duhet të bënte më pas, përpara se të përpëlitej në mënyrë të sikletshme rreth skenës.

Drejtori Ekzekutiv i Fondit Global, Peter Sands, tha “Faleminderit, zoti President” nga një tjetër podium, duke bërë që Biden të kthehej ashpër drejt tij në befasi të dukshme.
Kritiku Biden dhe kongresmeni republikan Matt Gaetz ndau klipin në X, dikur Twitter, të hënën, duke shkruar: “Ai po e bën përsëri…”

Mbeten pyetjet nëse Biden do të jetë në gjendje të qëndrojë edhe katër vjet në Zyrën Ovale mes një fushate presidenciale të mbushur me gafa.

Pamjet e shpërndara gjerësisht në mediat sociale treguan se Biden kërkonte vendin e tij për t’u ulur, ndërsa personalitete të tjera qëndruan në këmbë gjatë ceremonisë së Ditës D në Francë të enjten.

MARKETING