Arrihet marrëveshja për Mudryk, Chelsea do të paguajë rreth 90 mln paund për ukrainasin

Arrihet marrëveshja për Mudryk, Chelsea do të paguajë rreth 90 mln paund për ukrainasin

Chelsea ka arritur marrëveshjen me Shakhtar Donetsk për afrimin e Mykhailo Mudryk.

Përfaqësuesit e Chelsea, drejtorin sportiv, Paul Winstanley dhe një anëtar i lartë i bordit, udhëtuan në Turqi për të zhvilluar bisedime ballë për ballë me Shakhtar Donetsk, ku klubi ukrainas po zhvillon një kamp stërvitor.

Palët kanë rënë dakord për transferimin e sulmuesit 22-vjeçar për një shifër që shkon në rreth 90 milionë paund.

“Blutë” e Londrës do të paguajnë 62 milionë paund për transferimin e lojtarit dhe bonuse që shkojnë në rreth 26 milionë paund.

Në rrjetet sociale klubi i Chelsea shkruan: “Koha për të ndjekur Mudryk në Instagram.”

MARKETING