Arrestohet katër grabitës në Shkup

Arrestohet katër grabitës në Shkup

Me datë 18.01.2023 në ora 22:50 në zonën e Shuto Orizarit, zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim në kuadër të SPB Shkup kanë arrestuar A.A.(45), G.A.(23) dhe një të mitur, të gjithë nga Shkupi, ndërsa sot (19.01.) në orën 01:00 në zonën e Çairit, zyrtarët policorë nga NPB Çair kanë arrestuar F.S.(38) nga fshati Studeniçan, Shkup.

Katër personat dyshohet se dje (18.01.2023) në ora 21:20 në zonën e Shuto Orizarit kanë sulmuar fizikisht A.L.(24) nga Shkupi dhe i kanë marrë para dhe bizhuteri personale.
Ata u ndaluan në stacionin policor, ku u zhvillua bisedë zyrtare dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, do të akuzohen për veprën penale “grabitje”.

MARKETING