Anthony Joshua e detyroi Otto Wallinin të dorëzohet pas raundit të pestë

Anthony Joshua e detyroi Otto Wallinin të dorëzohet pas raundit të pestë

Anthony Joshua ka shënuar fitore spektakolare mbrëmë.

Boksieri britanik triumfoi përballë Otto Wallin, në duelin kryesor të mbrëmjes që u zhvillua në Arabinë Saudite.

Në raundin e pestë, ekipi i Wallin u detyrua të dorëzonte meçin.
Joshua veç në raundin e pestë dha më shumë goditje (14) sesa Wallin gjatë gjithë përballjes (11).

Megjithatë, humbja e Wilder nga Parker ia prishi planet për një duel mes tij dhe Joshuas, por britaniku u shpreh se do të shikojë më tej, duke synuar rikthimin e titujve të botës.

MARKETING