Ancelotti: Është sezon i gjatë, luftojmë deri në fund në çdo garë

Ancelotti: Është sezon i gjatë, luftojmë deri në fund në çdo garë

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka folur në konferencë për media para duelit ndaj Villarrealit në Copa del Rey.

Ancelotti e cilësoi këtë takim si një mundësi të mirë për ta kaluar periudhën e vështirë në për të cilën po kalojnë.

“Ndeshja është një mundësi e shkëlqyer për ne për të kapërcyer një periudhë të vështirë. Ka shpesh momente të tilla gjatë sezonit. Është një lojë e vështirë dhe e ndërlikuar, por ne kemi urinë dhe motivimin për të dalë nga kjo situatë. Duhet të qëndrojmë të qetë dhe të sigurt. Është një sezon i gjatë dhe ne do të luftojmë deri në fund në çdo garë”, u shpreh trajneri i mbretërve.

Gjithashtu trajneri tregoi se edhe Courtois edhe Benzema do të luajnë në ndeshjen e sontme.

Kujtojmë se Real Madridi pësoi humbje nga Barcelona në finalen e SuperKupës së Spanjes.

MARKETING