Alonso: Xhaka është luftëtar i vërtetë

Alonso: Xhaka është luftëtar i vërtetë

Granit Xhaka ishte fitues i madh i ndeshjes së Bayer Leverkusenit me Bayernin. Leverkuseni fitoi 3:0, ndërsa Xhaka shkëlqeu si zakonisht.

Me fitoren e së shtunës, Bayer Leverkuseni ka bërë hap të rëndësishëm drejt titullit në Bundesligë.

“Graniti është luftëtar i vërtetë, ai e tregoi zemrën e madhe që ka”, ka thënë Xabi Alonso, trajneri i Leverkusenit, njofton Blick.

Pas ndeshjes, trajneri i Leverkusenit, Alonso, përqafoi Xhakën dhe e falënderoi atë. Në minutën e 34-t të ndeshjes Xhaka mbajti kofshën e tij. Kishte dhembje, por nuk u ndal.

MARKETING