Zyrtare/ Hansi Flick merr drejtimin e Barcelonës

Zyrtare/ Hansi Flick merr drejtimin e Barcelonës

Tani është zyrtare, Hansi Flick emërohet trajner i Barcelonës deri në vitin 2026. Gjerman ishte konsideruar prej kohësh në krye të “Blaugranave” nga shumica e shtypit evropian dhe këtë të martë, pasi klubi katalan zyrtarizoi largimin e Xavi Hernández, erdhi edhe njoftimi për emërimin e ish-trajnerit të Bayernit të Munihut.

Hansi Flick mbërrin te Barcelona pas tri vitesh në krye të kombëtares gjermane. Më parë, trajneri gjerman kishte zëvendësuar Niko Kovac në krye të Bayernit, pasi kishte udhëhequr klubin gjerman trejt suksesit të trefishtë në sezonin 2019-2020: Bundesligë, Champions League dhe Kupë e Gjermanisë.

 

MARKETING