Zyrtare, Gjermania shkarkon Hansi Flickun

Zyrtare, Gjermania shkarkon Hansi Flickun

Hansi Flick është shkarkuar nga posti i përzgjedhësit të Përfaqësueses së Gjermanisë në futboll.

Federata e Futbollit të Gjermanisë ka vendosur ta shkarkojë Flickun të dielën, pasi Gjermania u turpërua nga Japonia të shtunën, duke humbur 4-1.

“Ishim të pajtimit, se Përfaqësuesja A pas rezultateve zhgënjyese së fundit, duhet ta ketë një impuls të ri”.

“Ne kemi nevojë për një frymë optimizmi dhe besimi, duke marrë parasysh se Evropiani mbahet në vendin tonë”.

“Për mua, personalisht ishte një nga vendimet më të vështira”, ka thënë Bernd Neuendorf, president i Federatës së Futbollit të Gjermanisë.

Gjermania me Flick kishte një Kampionat Botëror në Katar shumë të dobët, ku u eliminua në fazën e grupeve.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif