Xavi largohet në fund të sezonit, zbulohet prioriteti kryesor i Barcelonës

Xavi largohet në fund të sezonit, zbulohet prioriteti kryesor i Barcelonës

Barcelona po përpiqet të sigurojë firmosjen me Ruben Amorim pasi Xavi Hernandez të largohet në fund të këtij sezoni ashtu siç e ka paralajmëruar më herët.

Trajneri i Sporting Lisbonës, Ruben Amorim, është bërë prioritet kryesor për shumë klube të mëdha europiane, ndër to edhe Liverpool.

Klubi katalanas ishte parë si favorit për trajnerin e Sporting Lisbonës, deri javën e kaluar, pasi u zbulua se Xabi Alonso do të qëndronte te Bayer Leverkusen edhe për një sezon.
Parashikohej se Amorim do të shkonte në Barcelonë dhe Alonso në një nga Liverpool ose Bayern Munich.

Megjithatë, klauzola e lartë e lirimit të Sporting, e kuptuar të jetë rreth 13 milionë euro, është një nga disa arsye që asgjë ende nuk është konfirmuar.

MARKETING