(VIDEO) Skandal në futbollin e Shqipërisë, tifozët e Tiranës futen në fushë, sulmojnë arbitrin

(VIDEO) Skandal në futbollin e Shqipërisë, tifozët e Tiranës futen në fushë, sulmojnë arbitrin

Tirana ka bërë një gabim trashanik një javë pa përfunduar kampionati shqiptar i futbollit.

Bardhekaltërit barazuan 2-2 ndaj Bylisit duke humbur vendin e parë në tabelë, pasi Partizani mposhti 1-4 me Kastriotin në “Elbasan Arena”, duke marrë kreun e tabelës.

Ky rezultat nuk i pëlqeu tifozëve të Tiranës, të cilët pas përfundimit të ndeshjes u futen në fushë për të sulmuar gjyqtarin Kridens Meta.

Fillimisht ishin futbollistët e Tiranës që rrethuan gjyqtarin duke i kërkuar llogari për një penallti që akordoi për skuadrën e Bylysit, e më pas tifozë të shumtë vërshuan fushën, duke tentuar ta godisnin atë.

Gjyqtari Kridens Meta shppëtoi nga sulmi, pasi Policia dhe forcat e sigurisë, ia dolen me sukses ta dërgonin në dhomat e zhveshjes.

VIDEO – SULMI NDAJ ARBITRIT

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif