(VIDEO) Përmbytje masive në Spanjë, mbyllen shkollat e kolegjet

(VIDEO) Përmbytje masive në Spanjë, mbyllen shkollat e kolegjet

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje masive dhe shembje rrugësh në rajonin verior Cantabria në Spanjë. Videot e shpërndara në mediat sociale treguan përmbytjet në qytetin verior spanjoll Laredo të hënën.

Qyteti i vogël i Laredos i cili është një destinacion kryesor turistik në bregdetin Kantabrian, ndodhet me Gjirin e Biscay në veri dhe me lumin Treto në perëndim.

Mediat lokale raportojnë se shkollat ​​dhe kolegjet në qytet janë pezulluar për shkak të përmbytjeve.

MARKETING