Vardari mbetet në Ligën e parë, fiton ndaj Detonitit

Vardari mbetet në Ligën e parë, fiton ndaj Detonitit

Në ndeshjen e balotazhit Vardari arriti të shënoj fitore sot në Sturmicë kundër Detonitit me rezultatin 2-0.
Së pari Gjuriq në minutën e 42 shënoi për golin e parë, ndërsa katër minuta më vonë Sushnjara me një gol të shkëlqyeshëm të dyfishoi epërsinë.
Pjesa e dytë ishte e qetë, ndërsa Vardari arriti të ruaj epërsinë dhe me këtë edhe në sezonin e ardhshëm do të jetë në ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut. /SHENJA/

MARKETING