Triumf me “poker”, Barcelona nis të ëndërrojë titullin

Triumf me “poker”, Barcelona nis të ëndërrojë titullin

Katër gola për tri pikë. Barcelona mposhti 4-0 Getafen, duke parakaluar përkohësisht Gironën dhe duke u ngjitur në vendin e dytë.

Raphinha shënoi në pjesën e parë për kampionët në fuqi të Spanjës, ndërkohë që në fraksionin e dytë erdhën golat e Joao Felix, Frenkie De Jong dhe Fermin Lopez.

57 pikë numërojnë katalanasit, 5 më pak se Reali kryesues, që luan të dielën në “Santiago Bernabeu” përballë Sevillas.

 

MARKETING