Tragjedia me disa të vdekur në Pragë, dalin pamjet e terroristit të krishterë

Tragjedia me disa të vdekur në Pragë, dalin pamjet e terroristit të krishterë

Kanë dalë pamjet nga skena e krimit në Universitetin e Arteve, Charles, të Pragës në Çëki, ku një terrorist i krishterë sulmoi me armë zjarri dhe la disa të vdekur dhe të plagosur.

Nga pamjet duket autori, i cili është i pozicionuar në një ballkon dhe qëllon nga distanca. Në pamje të parë duket se arma është një snajper.

Ende nuk dihet bilanci i saktë i viktimave, ndërsa Policia ka ekzekutuar autorin, dhe po evakuon qytetarët nga vendngjarja.

Në disa pamje të tjera të publikuara nga BNO News pas sulmit, duket një grup studentësh që fshihen nga autori duke dalë në parvazin e një prej dritareve të godinës.

MARKETING