Thellohet përçarja në mes Jurgen Klopit dhe Mohamed Sallahut

Thellohet përçarja në mes Jurgen Klopit dhe Mohamed Sallahut

Përplasja e Mohamed Sallahut me Jurgen Klopin shpërtheu pas një shtrëngimi duarsh në vijën e fushës. Trajneri i Liverpullit priste një shtrëngim duarsh me egjiptianit përpara se ai të futej në ndeshjen që përfundoi me barazimin 2-2 në Uest Ham dhe, megjithëse ata përfundimisht bënë një përplasje.
“Kjo ka ndodhur herë pas here me Jurgenin dhe lojtarë të tjerë. Ai është shumë i madh në ndërveprimin me lojtarët e tij para se të vazhdonin dhe mendoi se nuk ndodhi në fillim me Mo (Salah). Mo ishte padyshim i mërzitur që ishte lënë jashtë ekipit dhe nuk ishte në disponimin më të mirë, ndërsa Jurgen nuk ishte i kënaqur me sjelljen e tij, ” tha mes tjerash një një burim i afërt me Liverpullin për “The Sun”.

Sallah e shpërfilli Klopin në fund të ndeshjes gjithashtu kur ai doli nga fusha, duke shtrënguar duart me trajnerin e Uest Hemit, Dejvid Mojs, por duke injoruar trajnerin e tij.

Klop u përpoq të zvogëlonte fjalët për një përçarje me yllin e tij pas ndeshjes, pavarësisht se përqafoi ngrohtësisht Darvin Nunjezin dhe Xho Gomezin teksa qëndronin përkrah Sallahut.

MARKETING