Tërmet mes Elbasanit dhe Lushnjës, lëkundja ndihet edhe në Tiranë

Tërmet mes Elbasanit dhe Lushnjës, lëkundja ndihet edhe në Tiranë

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Riher ka rënë pak çaste më parë mes Elbasanit dhe Lushnjës.

Nga të dhënat paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në Shalëz të Elbasanit dhe thellësia e tij ishte 15 km.

Lëkundja e tërmetit është ndierë edhe në Tiranë. /tch/