Tërmet i fuqishëm godet Filipinet

Tërmet i fuqishëm godet Filipinet

Një tërmet i fortë ka goditur Filipinet.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS) tha se tërmeti me magnitudë 6,7 ballë të shkallës Rihter goditi ishullin Burias.

Tërmeti, me një thellësi prej 10 kilometrash është raportuar rreth orës 08:14 GMT.

Sipas PHIVOLCS-it, instituti i vendit për monitorimin e shpërthimeve vullkanike, tërmeteve dhe cunamit, magnituda e tërmetit ishte 7,2 ballë.

MARKETING