Tërmet i fortë godet Argjentinën

Një tërmet me magnitudë 6.3 ka ndodhur pak më parë në veri të Argjentinës, raporton Reuters, duke cituar Qendrën Sizmologjike (ESMC).

Epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në veri të komunitetit El Hoyo dhe thellësia është vlerësuar në 592 kilometra, përcjell Klankosova.tv.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të konsiderueshme materiale

 

MARKETING