Sulm me raketa në Ukrainë, një i vdekur dhe një e plagosur

Sulm me raketa në Ukrainë, një i vdekur dhe një e plagosur

Një burrë u vra dhe një grua u plagos rëndë nga një raketë ruse që goditi shtëpitë në Kriviy Rikh, në rajonin Dnipropetrovsk të Ukrainës qendrore, njoftoi guvernatori në një postim në Telegram.

Armiku goditi një grup ‘dachash ‘me një raketë,” shkroi Serhiy Lysak, guvernatori i Dnipropetrovsk. Dachas janë shtëpi tradicionale të vendit, zakonisht jashtë qyteteve.

Një 60-vjeçar ka mbetur i vrarë dhe një 57-vjeçare ndodhet në gjendje të rëndë, pasi është plagosur nga predha. Sulmi shkaktoi një zjarr që u shua nga shpëtimtarët, shtoi Lisak.

MARKETING