Sulm me armë në Jeruzalem! Raportohet për 10 të vdekur dhe disa të plagosur

Sulm me armë në Jeruzalem! Raportohet për 10 të vdekur dhe disa të plagosur

Të paktën pesë persona raportohet se janë qëlluar për vdekje në një vend të shenjtë  në Jerusalem, ndërsa disa të tjerë janë plagosur.

Shërbimi i ambulancës izraelite raportoi 10 viktima në total, disa prej tyre të plagosur rëndë.

Departamenti i policisë izraelite tha se sulmuesi i dyshuar ishte “neutralizuar”.