Spanja publikon listën me 29 lojtarë për Euro-n 2024, plot yje lihen jashtë

Spanja publikon listën me 29 lojtarë për Euro-n 2024, plot yje lihen jashtë

Selektori i Spanjës, Luis de la Fuente ka publikuar listën me 29 lojtarë për Euro-n 2024. Tre nga ta do të lihet jashtë.
Në listë mungojnë yje si Gerard Morena, Sancet, Asensio, Ayoze, Fermín, Aleix García dhe Baena.

Lista është kjo:

Portierë: Unai Simón, Remiro dhe David Raya.

Mbrojtës: Jesús Navas, Carvajal, Le Normand, Laporte, Nacho, Vivian, Cubarsí, Grimaldo, Cucurella.

Mesfushorët: Zubimendi, Rodri, Mikel Merino, Fabián Ruiz, Pedri, Marcos Llorente, Fermín, Aleix García, Baena.

Sulmues: Lamine Yamal, Ferran, Dani Olmo, Nico Williams, Ayoze, Morata, Joselu, Oyarzabal.

MARKETING