Ronaldo, ndërkohë, ushte i pafuqishëm për të ndihmuar Portugalinë, pasi u eliminuan në çerekfinale nga Maroku.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë do të fitojë 200 milionë euro në vit gjatë kohës së tij në shtetin e Gjirit, por pagesa e madhe vjen me një kosto.

Pasi kaloi afër dy dekada duke mahnitur tifozët me performancat e tij në ligat më të larta të Evropës – si dhe në Ligën e Kampionëve – Ronaldo po largohet nga qendra e vëmendjes për të nisur aventurën e tij të re në Arabinë Saudite.

Nuk ka mungesë respekti për Al-Nassr, i cili aktualisht kryeson ligën e tyre vendase, por ata vështirë se mund të krahasohen me Manchester United, Real Madridin ose Juventusin për sa i përket madhështisë.

Ndërsa 37-vjeçari mbyll efektivisht kapitullin e kohës së tij në futbollin evropian, dera është lënë shumë e hapur që Messi të vazhdojë dhe të thyejë një numër rekordesh që aktualisht mbahen me krenari nga Ronaldo.

Me këtë në mendje, messivronaldo.app ka identifikuar shtatë rekorde të Ronaldos që mund të jenë në rrezik pas kalimit të tij në Arabinë Saudite:

Golat në Top 5 Ligat e Evropës

Ronaldo: 495 gola

Messi: 487 gola

Ronaldo dhe Messi regjistron një postim në Twitter

Totali i golave ​​për klube në 5 ligat më të mira të Evropës (në të gjitha garat)

Ronaldo: 696 gola

Messi: 695 gola

Ronaldo dhe Messi regjistron një postim në Twitter

Totali i golave të shënuara në karrierë në nivel klubesh dhe ndërkombëtarë

Ronaldo: 819 gola

Messi: 793 gola

Ronaldo dhe Messi regjistron një postim në Twitter

Totali i golave ​​me klube

Ronaldo: 701 gola

Messi: 695 gola

Totali i golave ​​me kombëtare

Ronaldo: 118 gola

Messi: 98 gola

Ronaldo dhe Messi regjistron një postim në Twitter

Totali i asistimeve në Ligën e Kampionëve

Ronaldo: 41 asistime

Messi: 40 asistime

Ronaldo dhe Messi regjistron një postim në Twitter

Totali i golave ​​në Ligën e Kampionëve

Ronaldo: 140 gola

Messi: 129 gola. /Telegrafi/

Ronaldo dhe Messi regjistron një postim në Twitter