Sevilla fituese e Liga Europës

Sevilla fituese e Liga Europës

Ekipi i Sevillas është fituese e Liga Evropës pas ekzekutimit të penaltive, raporotn SHENJA.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, po ashtu edhe vazhdimet, ndërsa ishin vendimtare gjuajtjet nga penaltia.

Vlen të theksohet se ky është titulli i 7 i Sevillas në Evropa Ligë, nuk kanë të humbur asnjë finale, ndërsa finale e pare e humbi trajneri i Romës, Jose Mourinho, I cili, deri tani kishte 5 finale të luajtura dhe 5 fitore.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif