Rritet vlera e Edon Zhegrovës

Rritet vlera e Edon Zhegrovës

Futbollisti kosovar, Edon Zhegrova po vazhdon me paraqitje të mira në Ligue 1 dhe me Kosovën.

Reprezantuesi i kombëtarës së Kosovës, këtë edicion me Lille-n brenda 19 ndeshjeve ka shënuar dy gola e ka dhuruar pesë asisime në të gjitha garat.

Prandaj, faqja e cila mirret me statistikat e futbollistëve “Transfermarkt”, e ka ngritur vlerën e 23 vjeçarit për dy milionë euro.

Tani, Edon Zhegrova vlerësohet me shtatë milionë euro në tregun e transferimeve.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif