Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet të lidh përfundimisht një marrëveshje për Jude Bellingham në të ardhmen e afërt, me një tarifë të rënë dakord me Borussia Dortmund për të nënshkruar me mesfushorin anglez.

Tashmë po bëhen përgatitjet për ardhjen e Bellingham dhe një nga çështjet që po trajtohet është numri i tij i skuadrës.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Real Madridi dëshiron t’i japë atij numrin shtatë, një nga më legjendarët, pasi lidhet shumë me historinë e klubit.

Pas largimit të Eden Hazard, numri është i lirë për këdo dhe Real Madrid dëshiron t’ia japë Bellinghamit, megjithëse kjo do të thotë se 19-vjeçari do të duhet të heqë dorë nga numrin i preferuar “22”, të cilën ai e mbajti te Birmingham City dhe Dortmund.

Antonio Rudiger aktualisht mban fanellën me numrin 22 te Real Madrid, edhe pse ekziston mundësia që ai të heqë dorë nga kjo nëse Bellingham kërkon numrin e tij fantastik.

Pas kohës katastrofike të Hazardit, Real Madridi dëshiron të forcojë numrin7, për këtë arsye ata duan t’ia japin Bellinghamit. Mbetet për t’u parë nëse ai i pranon vërtet dëshirat e klubit. /Telegrafi/

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif