Real Madridi doli me dy lojtarë të dëmtuar nga fitorja ndaj Liverpoolit

Real Madridi doli me dy lojtarë të dëmtuar nga fitorja ndaj Liverpoolit

Real Madridi shënoi fitore ndaj Liverpoolit në Anfield me rezultat 5-2, duke bërë hap të madh drejt çerekfinales.

Por nga kjo ndeshje dolën të lënduar dy nga yjet e skuadrës.

Los Blancos kanë konfirmuar fillimisht lëndimin e David Alabas në biceps, ku ai pritet të mungojë për një muaj dhe do të humb edhe El Clasicon në Kupën e Mbretit.

“Pas analizave të kryera sot tek David Alaba nga shërbimet mjekësore të Real Madridit, është konstatuar se lojtari ka një dëmtim muskulor të bicepsit të femorisit të djathtë. Përparimi i tij duhet të monitorohet”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu, edhe Rodrygo është lënduar dhe do të mungojë për dhjetë ditë. Ai do të humbasë derbin e Madridit dhe me shumë mundësi ndeshjen e parë të El Clasicos në Kupën e Mbretit.