PSG po shqyrton një masë drastike për të detyruar Mbappen të largohet këtë verë

PSG po shqyrton një masë drastike për të detyruar Mbappen të largohet këtë verë

Paris Saint-Germain nuk mund të ishin më të qartë se Kylian Mbappe duhet të largohet këtë verë nëse ai nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re në Parc des Princes. Tani duket se ata kanë arritur në pikën që duhet të kërcënojnë Mbappe me veprim për të detyruar situatën.

Mbappe nuk dihet nëse dëshiron të përfundojë kontratën e tij me PSG-në, dhe me sa duket të largohet i lirë verën e ardhshme, me Real Madridin që pret me durim. Los Blancos nuk kanë bërë ende një lëvizje për Mbappe, dhe mund të jenë të kënaqur ta lënë atë deri në verën e ardhshme për ta bërë këtë.

Megjithatë, The Athletic thonë (përmes Sport) se PSG do të ishte e gatshme ta linte Mbappe në stol për të gjithë sezonin dhe ta linte atë pa luajtur futboll nëse ai nuk do të bashkëpunonte me dëshirat e tyre. Natyrisht, kjo do të ishte një masë drastike, por PSG-ja po përpiqet në çfarëdo mënyre për ta detyruar Mbappe-n në një rinovim ose një lëvizje.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif