Pioli merr vendimin për Leaon, Inzaghi “respekton” rregullin e pashkruar

Pioli merr vendimin për Leaon, Inzaghi “respekton” rregullin e pashkruar

Pas disfatës 0-2 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League, Milan kërkon përmbysjen e madhe ndaj Inter. Trajnerët respektivë kanë zbuluar kartat dhe në sy bie rikthimi nga minuta e parë e Rafael Leaos tek Milan, teksa në fushë së bashku me portugezin në pjesën ofensive të kuqezinjve janë dhe Diaz, Messias e Giroud.

Nga ana tjetër, Simone Inzaghi respekton rregullin e pashkruar se formacioni fitues nuk ndryshohet dhe në fushë janë sërish të njëjtat emra që mposhtën kuqezinjtë një javë më parë duke konfirmuar kështu edhe dyshen e sulmit, Dzeko-Lautaro.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gif