Për fundjavë mot i qëndrueshëm dhe më ngrohtë, nga e hëna përsëri shi

Për fundjavë mot i qëndrueshëm dhe më  ngrohtë, nga e hëna përsëri shi

Gjatë fundjavës do të mbajë mot kryesisht i qëndrueshëm dhe më i ngrohtë. Temperatura minimale do të ulet deri minus një, ndërsa ajo maksimalja gjatë ditës do të arrijë 20 gradë.

Nën ndikimin e valës së re të lagësht pasditen e së hënës dhe të martën do të mbajë mot i vranët dhe në disa vende me reshje shiu. Në vend të kësaj, reshjet do të jenë të bollshme, me karakter të rrëmbyeshëm dhe me shfaqje të bubullima të rralla. Temperatura do të ulet të martën dhe reshjet në male do të jenë kryesisht bore, njofton DPHM-ja.

MARKETING