Parashikimi i motit

Moti do të jetë me diell me me acar, me vranësira mestare dhe do të fryjë erë në drejtim veri-perëndimor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëviz nga minus gjashtë deri minus katërmbëdhjetë celsius, ndërsa temperatura ditore nga minus një gradë deri një gradë celsius.