Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e fortë me shpejtësi me mbi 70 km/h/

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri 23, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 27 deri 35 gradë celsius.

Sipas të dhënave të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike të mërkurën dhe të enjten moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut.

MARKETING